شیوه راه‌اندازی شرکت در ایران به صورت گام به گام

شیوه راه‌اندازی شرکت در ایران به صورت گام به گام

شیوه راه‌اندازی شرکت در ایران به صورت گام به گام

Blog Article

نحوه تاسیس شرکت در ایران به صورت گام به گام
مقدمه
ثبت شرکت در کشور ایران یکی از مهم‌ترین اقدامات برای آغاز بیزینس است. در این مقاله، به صورت جامع نشان می‌دهیم که چگونه می‌توانید کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید.
انواع مختلف شرکت‌های تجاری در کشور ایراندر کشور ایران، انواع مختلف شرکت‌های بازرگانی وجود دارد که هر یک مشخصات و ویژگی‌های منحصر به فرد را دارند. در این مطلب، به تشریح مهمترین گونه‌های شرکت‌های بازرگانی در ایران می‌پردازیم.

شرکت سهامی عام
یکی از شرکت‌های کسب و کار در کشور ایران، شرکت سهامی بزرگ است. در این مدل شرکت، بودجه به سهام تقسیم می‌شود و سهامداران می‌توانند سهام را بخرند و در سود و زیان کسب و کار مشارکت داشته باشند.

شرکت سهامی خاص
گونه دیگری از شرکت‌های بازرگانی، شرکت سهامی کوچک است. در این مدل کسب و کار، سرمایه به سهم‌ها بخش‌بندی می‌شود، اما تعداد اعضا مشخص است و سهام قابل انتقال در بازار بورس نمی‌باشند.

شرکت با مسئولیت محدود
شرکت محدود، گونه دیگری از شرکت‌های کسب و کار در ایران است. در این مدل بیزینس، مسئولیت‌ها سهامداران به اندازه اعتبار وارد شده در بیزینس محدود می‌شود و اعضا در صورت قروض شرکت، فقط به اندازه بودجه وارد شده مسئول خواهند بود.

شرکت تضامنی
شرکت تضامنی و همبسته یکی از شرکت‌های تجاری است که در این نوع، مسئولیت‌ها اعضا به اندازه همه قروض کسب و کار می‌باشد. در این نوع بیزینس، هر یک از شرکا مسئولیت‌ها نامحدودی در قبال دیون کسب و کار دارند.

شرکت نسبتی
شرکت با مسئولیت نسبی مدل دیگری از شرکت‌های کسب و کار است که در آن، مسئولیت‌ها سهامداران به میزان سهم الشرکه هر یک از آنها در کسب و کار نسبت به کل بدهی‌ها کسب و کار محدود می‌شود.

شرکت همیاری
شرکت همیاری یکی از گونه‌های شرکت‌های بازرگانی می‌باشد که با هدف تامین نیازهای اعضا و بهبود شرایط اقتصادی شرکا تشکیل می‌شود. در این گونه کسب و کار، سود و ضرر به اندازه مشارکت اعضا توزیع می‌شود.

خاتمه
در این مطلب، با گونه‌های متنوع شرکت‌های کسب و کار در کشور ایران پرداختیم. هر یک از این شرکت‌ها ویژگی‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد را دارند که با توجه به نیازها و اهداف می‌توانید شرکت مناسب خود را گزینش کنید.


مرحله اول: انتخاب نام شرکت
نخستین گام در روند تاسیس شرکت، انتخاب عنوان مناسب برای کسب و کار است. نام بیزینس باید خاص باشد و با عناوین دیگر متمایز باشد.

مرحله دوم: تنظیم اساسنامه
در این قسمت، باید اصول و قوانین کسب و کار خود را تدوین کنید. این سند شامل جزئیات شرکا، نوع کسب و کار، بودجه اولیه و جزئیات دیگر است.

سومین گام: ثبت در سیستم رسمی
بعد از نوشتن اساسنامه، باید مشخصات شرکت را در سیستم دولتی به ثبت برسانید. جهت این اقدام، باید به وبسایت رسمی سازمان ثبت شرکت‌ها مراجعه کنید.

گام چهارم: دریافت مجوزهای لازم
بسته به نوع فعالیت کسب و کار، ممکن است نیاز به دریافت مجوزهای گوناگون از ادارات مختلف داشته باشید. این مجوزها شامل گواهی بهداشت، مجوز محیط زیست و مجوزهای تکنیکی می‌شود.

مرحله پنجم: افتتاح حساب بانکی
گام نهایی، ایجاد یک حساب به نام کسب و کار است. این حساب برای انجام تراکنش‌ها و مدیریت مالی شرکت ضروری.

جمع‌بندی
ثبت شرکت در ایران با توجه به گام‌های ذکر شده امکان‌پذیر است. آرزو می‌کنیم این راهنما برای شما عزیزان سودمند باشد و بتوانید بیزینس خود را به سهولت ثبت کنید.

منبع : ثبت شرکت در تهران

Report this page